Kao i ranijih godina, Grad Beograd omogućava besplatan ulazak na gradske bazene tokom letnje sezone svima koji poseduju personalizovane kartice.

Kako je navedeno iz Grada, kartice se izdaju u svim beogradskim opštinama, bez obzira na mesto prebivališta, a svi građani sa prijavljenim prebivalištem na teritoriji Beograda imaju pravo na besplatnu karticu.

Kod odraslih je neophodno da uz lično prisustvo, poseduju važeću lična karta, dok karticu za maloletnike, roditelj ili staratelj može preuzeti karticu uz zdravstvenu knjižicu deteta.

Ovo je četvrta godina u nizu da Grad Beograd omogućava svojim građanima besplatan ulaz na bazene, a kako je naveo gradonačelnik, Aleksandar Šapić, cilj je jasan - rasterećenje kućnog budžeta Beograđana i njihovih porodica.

"Procedura je ista kao i prethodnih godina. Građani sa prebivalištem na teritoriji Beograda mogu da preuzmu karticu u bilo kojoj opštini na šalteru Grada Beograda uz važeću ličnu kartu, dok za decu karticu preuzima roditelj uz zdravstvenu knjižicu deteta. Sa tom karticom ulazak na gradske bazene je besplatan tokom cele letnje sezone", poručio je Šapić, dodajući da je prethodnih godina više stotina hiljada građana koristilo ovu mogućnost.

Besplatan ulaz na otvorene bazene omogućen je svakog dana od 12 časova tokom letnje sezone 2026. godine, uz karticu i ličnu ispravu.

Građani mogu da koriste sledeće bazene:

Sportsko-rekreativni centar "25. maj – Milan Gale Muškatirović",

Sportski centar "Tašmajdan",

Sportski centar "Olimp",

Sportski centar Voždovac – Banjica,

Sportsko-rekreativni centar "11. april",

Otvoreno plivalište Zavoda za sport "Košutnjak",

Sportsko-kulturni centar "Obrenovac",

Sportski centar "Ljubomir Ivanović Gedža" u Mladenovcu,

Sportsko-rekreativni centar "Kolubara" u Lazarevcu.

(EUpravo zato)