Peskov je naveo da sadržaj razgovora nije javan i da su sada usmereni na komercijalna pitanja, prenosi agencija TASS.
"Bilo je kontakata, uključujući i kontakte sa Srbima, sa srpskim sagovornicima", rekao je Peskov.
Nedavno je Kancelarija za kontrolu stranih sredstava Ministarstva finasija SAD (OFAK) produžila mađarskom MOL-u licencu za pregovore o kupovini ruskog udela u NIS-u do 1. jula, a OFAK je produžio i operativnu licencu NIS-u, takođe do 1. jula.
Tom licencom NIS-u se omogućava nastavak rada odnosno prerada sirove nafte.
Prethodne licence - operativna i za pregovore o kupovini, važile su do 16. juna.
Po novom dogovoru, Srbija će kupiti još pet odsto akcija u NIS-u, čime će steći veća upravljačka prava, a preduslov je da "Gaspromnjeft" pristane da proda NIS mađarskoj kompaniji, kao i da američka kancelarija OFAK odobri tu transakciju.
(EUpravo zato)